Integracyjny Punkt Przedszkolny Mała KLANZA


„Puk, puk, puk” – mała rączka 4 - letniego Malucha stuka do białych drzwi. To jest niełatwe zadanie, gdyż drugą kurczowo trzyma się Mamy. Drzwi spokojnie się otwierają i staje w nich miła, uśmiechnięta Pani. Jeszcze tylko trzeba ściągnąć ciepłą kurteczkę, odstawić swoje buciki na półkę, ucałować Mamę i pomachać na do widzenia.

W dużej sali czekają już niektórzy koledzy i koleżanki. A co widzą te małe oczka?
„Jasny i duży pokój, są tu małe stoliczki i krzesełka – cóż za ulga nie jest mi trudno usiąść. Mam też swoją szafeczkę, a tam moje zeszyciki. Pani codziennie mi je daje i robimy w nich ciekawe rzeczy – ostatnio rysowaliśmy. A ja lubię rysować. Są też zabawki – moje ulubione to klocki. Na ścianie wiszą nasze wyklejanki – moja jest ta obok wyklejanki Julki.
O! Teraz idziemy do drugiego pokoju – Pani na pewno będzie nam czytać.

W tym pokoju jest jak w niebie – na ścianie ktoś namalował chmurki. Wcześniej poszliśmy do kuchni się napić herbatki, to tutaj będziemy jeść obiad. Lubię moje przedszkole, jest podobne do mojego domu.”

Czas mija, są zajęcia, zabawa z innymi przedszkolakami, wspólne posiłki.
Po południu słychać dzwonek do drzwi, przyszła Mama naszego bohatera. Już gotowy, ubrany, z wesołą miną żegna się z innymi i Paniami. Przechodzi przez próg przedszkola
z zadowoloną miną, opowiadając Mamie, co dziś się działo.

Integracyjny Punkt przedszkolny "Mała Klanza" powstał 1 września 2009 roku.

Do naszego przedszkola uczęszczają dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat.

Uśmiechnięte buzie naszych przedszkolaków są powodem:

  • Panującej domowej, rodzinnej atmosfery, która jest zasługą dobrej i wyszkolonej kadry, a także mało licznych grup przedszkolnych. W ten sposób uwaga Pań Przedszkolanek nie jest rozbita na dużą grupę dzieci, co skutkuje poczuciem bezpieczeństwa naszych Podopiecznych.
  • Dzieci nie czują się zagubione, gdyż nasze przedszkole jest „w zaadaptowanym mieszkaniu” – przypominającym ich własne, rodzinne pomieszczenia.
  • Zajęcia są prowadzone w oparciu o metodę PEDAGOGIKI ZABAWY – więc są interesujące dla kilkulatków, czego efektem jest chętny udział Maluchów.
  • „Małe dzieci nie mają czasu na nudę” – dlatego nasz punkt oferuję wiele ciekawych zajęć m.in. plastycznych, ekologicznych, muzycznych, relaksacyjnych, logopedycznych.
  • Biorąc pod uwagę duże możliwości zapamiętywania dzieci w wieku przedszkolnym, zapewniamy również udział w zajęciach językowych – nauka j. angielskiego.
  • Aby brzuszki naszych maluchów były zawsze pełne, a przez to ich humory wyśmienite, dzieci mają możliwość zjadania posiłków w trakcie pobytu (śniadanie + obiad + podwieczorek lub obiad + podwieczorek).
  • Organizowane są wycieczki oraz wyjścia np. do teatru.

PRZYJDŹ DO NAS I ZOBACZ JAK WYGLĄDA NASZ PRZEDSZKOLNY DZIEŃ!

Kontakt

Julita Błońska-Charchut
601 321 871
julitabch@wp.pl

Agnieszka Czachowska
691 750 691
aczachowska@o2.pl

Tutaj się bawimy

Tutaj jemy i rysujemy

Sala edukacyjna

Kolorowe wieszaczki